בניית אתר מכירות חנות איקומרס (E-commerce) מדריך מקיף

בניית אתר מכירות | בשנים האחרונות, ישראל ראתה זינוק משמעותי במספר הקונים באינטרנט. כאשר למעלה מ-80% מאוכלוסייתה משתתפת באופן פעיל בקניות מקוונות, הביקוש לפתרונות מסחר אלקטרוני זינק. בין אם מדובר בקניית בגדים, הזמנת אלקטרוניקה או רכישת ירקות טריים, הצרכן הישראלי פונה יותר ויותר לאינטרנט לצרכי הקניות שלהם. מגמה זו מהווה הזדמנות פז לעסקים להיכנס לשוק הצומח הזה. אבל איך מתחילים לבנות אתר לחנות מסחר אלקטרוני?

דברים שכדאי לקחת בחשבון כשמקבלים הצעת מחיר לבניית אתר לחנות

אם אתם שוקלים בניית אתר לחנות, חשוב לקבל את הצעת המחיר הנכונה מחברת בניית אתרים מוכרת. אבל איך מבטיחים שתקבלו הצעת מחיר הוגנת ומקיפה? הנה כמה שיקולים מרכזיים.

הבנת הצרכים שלכם לבניית אתר מכירות

מה עליכם לדעת לפני שניגשים אל חברה לבניית אתרים?

לפני שאתם מחפשים לקבל הצעות מחיר מחברות לבניית אתרים, דעו מהו החזון שלכם בצורה ברורה מה אתם רוצים להשיג. האם אתם מכוונים לאתר בוטיק קטן או מחפשים לבנות חנות גדולה עם פלטפורמת מסחר אלקטרוני ענקית? הדרישות שלכם ישפיעו באופן משמעותי על הצעת המחיר.

מדרגיות עתידית (גישה מודולרית)

כיצד משפיעה הצמיחה העתידית על העסק על הצעת המחיר הראשונית לבניית אתר חנות?

אתר המסחר האלקטרוני שלכם עשוי להתחיל בקטן, אך עליכם לתכנן את הגדילה כבר עכשיו אול לפחות להגדיר אותה לבונה האתר על מנת לחשוב קדימה ולבחון את כל הצדדים הטכניים, לדוגמא ייתכן ופלטפורמה אחת לא תתאים לגדילה אותה תרצו ליישם בעוד חצי שנה שנה. ודאו שהפלטפורמה והעיצוב יוכלו להתמודד עם תנועה מוגברת ומוצרים נוספים בעתיד (תבחרנו האם ישנה מגבלה של כמות מוצרים ועוד). בעוד שהגדילה עשויה להגדיל את העלות הראשונית, היא יכולה לחסוך הוצאות וטרדות משמעותיות בטווח הארוך.

בניית אתר מכירות מצליח היא השקעה. על ידי התחשבות בגורמים לעיל ושאילת השאלות הנכונות, רק לאחר שיקוף מלא תוכלו לקבל הצעת מחיר מקיפה והוגנת מחברת בניית אתרים. זכרו, האפשרות הזולה ביותר היא לא תמיד הטובה ביותר. התמקדו בערך, מדרגיות ופוטנציאל להצלחה ארוכת טווח.

סוגי חנויות מכירות E-commerce הזמינות באינטרנט

ישראל מתהדרת במגוון של חנויות מקוונות הפונות לנישות שונות. מבגדים ונעליים ועד לאלקטרוניקה וספרים, נוף המסחר האלקטרוני הישראלי הוא עצום.

הנה כמה קטגוריות פופולריות:

  • בגדים, בגדי אופנה, נשים, גברים, ילדים
  • חנות נעליים לשנים, לגברים וילדים
  • חנויות לאביזרים של אלקטרוניקה לכל הבית
  • חנות מכירת מחשבים ומוצרים נלווים
  • חנות מכירת ספרים
  • חנות וירטואלית למכירות של כלי נגינה
  • חנויות כלי בית
  • אתר מכירות רהיטים
  • חנויות מזון כמו ירקות, אלכוהול וחברות קפה
  • חנויות מיוחדות כמו חנות לחיות מחמד, חנות פרחים וחנות יין ועוד

השוואת עלויות: בניית אתר מכירות מאפס לעומת שימוש בתבנית

כשמדובר בבניית אתר מסחר אלקטרוני, לעסקים יש שתי אפשרויות עיקריות: בניית אתר מותאם מאפס כולל עיצוב אתר או שימוש בתבנית מעוצבת מראש.

להלן ניתוח השוואתי של העלויות הכרוכות בשתי הגישות:

Parameters (בפרמטרים) אתר בבנייה מ 0 אתר תבנית
אפיון אתר מכירות 5,000 ₪ 1,000 ₪
עיצוב גרפי לאתר 7,000 ₪ 2,500 ₪
פיתוח 15,000 ₪ 5,000 ₪

 

זו הערכה בלבד, המחירים אינם כוללים מע”מ, רק לאחר האפיון יהיה ניתן לתת הצעת מחיר מדויקת יותר. רוצים לקבל מידע נוסף? התקשרו 072-3936045

בניית אתר חנות מסחר אלקטרוני בישראל היא מיזם מבטיח, לאור הנטייה הגוברת של צרכנים לקניות באינטרנט. בין אם אתם מוכרים בגדים, אלקטרוניקה או פריטים מיוחדים כמו קרמיקה ויודאיקה, יש שוק. עם זאת, חשוב לשקול את העלויות והיתרונות של בניית אתר מותאם אישית לעומת שימוש בתבנית. עם הגישה הנכונה, החנות המקוונת שלכם יכולה לשגשג בסצנת המסחר האלקטרוני הישראלי ההומה.

הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון בהקמת אתר E-commerce

בניית אתר איקומרס היא יותר מסתם יצירת אתר ורישום מוצרים. מדובר ביצירת חווית קניות מקוונת ייחודית עבור הלקוחות שלכם. בין אם אתם פותחים חנו בוטיק קטנה או שואפים לחנות גדולה כולל מבצעים רחבי היקף, ישנם היבטים חיוניים שעליכם לקחת בחשבון.

בחירת הפלטפורמה הנכונה לבניית אתר מכירות

באיזו פלטפורמה עליכם להשתמש עבור חנות המסחר E-commerce?

הבחירה בפלטפורמה יכולה להפוך או לשבור את החנות המקוונת שלכם ו/או את העסק שלכם להצלחה מסחררת או לנפילה 🙁 ולכן נמלית לכם לשקול פלטפורמות כמו וורדפרס בשל הרבגוניות שלה, במיוחד אם אתם בוחנים את הצד של תחזוקת אתר וורדפרס. פלטפורמות אחרות כמו Shopify או Magento עשויות להתאים יותר למי שרוצה פתרון מסחר אלקטרוני ייעודי. הבחירה שלכם צריכה להתאים למומחיות הטכנית שלכם, למטרות הסופיות, לתקציב ולהיקף הפעילות שלכם באתר.

הצגת המוצר שאתם מוכרים

עד כמה חשובים תמונות ועיצוב גרפי בחנות?

קריטי ביותר. תמונות באיכות גבוהה מציגות את המוצרים שלכם באור הטוב ביותר, בעוד כי עיצוב גרפי יעיל מבטיח שהאתר שלכם יהיה מושך חזותית ויקרא לפעולה. זכרו, קונים אונליין לא יכולים לגעת פיזית או לנסות את המוצר שלכם, ולכן הוויזואליה והעיצוב של האתר והמוצרים השונים צריכים לגשר על הפער הזה, אין הזדמנות שניה.

כתיבת תוכן למוצרים – התוכן הוא המלך

איזה תפקיד ממלאת כתיבת תוכן במסחר אלקטרוני?

התוכן הוא לא רק תיאורי מוצרים ומידע טכני. מדובר בסיפור והליך בניית אמון מול הגולשים וקהל היעד שלכם, הנחיית הלקוח בחוויית הגלישה, ומתן כל המידע הדרוש. תוכן כתוב היטב יכול להגביר את תהליך קידום האתרים מול מנועי החיפוש של גוגל, לעודד תנועה ולהגדיל את ההמרות.

ניהול מלאי ב-חנות איקומרס

כיצד אוכל לנהל את המלאי שלי ביעילות בחנות איקומרס?

מערכת מלאי עם חנות איקומרס יעילה מבטיחה שלעולם לא יגזלו במלאי או ייגמר לכם המוצרים. השתמשו בכלי מסחר אלקטרוני המציעים מעקב אחר מלאי בזמן אמת, ניתוח ותחזית. כך תוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי חידוש מלאי והפסקת מוצרים, כמו כן עם מערכת זו ניתן לבצע אינטגרציה כמעט מלאה עם רוב מערכות ה CRM שקיימות בשוק (הערה: מומלץ לעשות זאת לחנויות גדולות בעיקר כי מדובר בפיתוח מורכב יחסית שאורך הרבה שעות עבודה אשר תלויות לאיזה מערכת מתממשקים ואיזה מידע רוצים להעביר, זה דורש אפיון ותפעול).

הצרכים לתפעול שוטף של חנות וירטואלית

הפעלת חנות וירטואלית איקומרס היא מחויבות מתמשכת. מתחזוקת אתר ועד שירות לקוחות, המשימות יכולות להיות מכריעות. אבל עם הגישה הנכונה, אתם יכולים לייעל את התפעול ולהבטיח את הצלחת החנות שלכם.

תחזוקה שוטפת של אתר

מדוע תחזוקת אתר חיונית?

תחזוקת אתר שוטפת מבטיחה שהאתר שלכם יפעל בצורה חלקה, ללא באגים או בעיות שעלולות להרתיע לקוחות מלרכוש אונליין מהאתר שלכם. בין אם אתם מטפל בתחזוקת אתר וורדפרס או בפלטפורמה אחרת, עדכונים שוטפים, גיבויים ובדיקות אבטחה הם חיוניים לבריאות האתר ברמה הטכנית וגם לנראות ולפונקציונאליות ללא באגים.

עדכוני מוצר

באיזו תדירות עלי לעדכן את קטלוג המוצרים?

יש לעדכן את הקטלוג בתדירות שבה מגיעים מוצרים חדשים או כאשר ישנים מופסקים/נמכרים. שמירה על רשימות המוצרים שלכם עדכניות מבטיחה ללקוחות תמיד גישה להצעות העדכניות ביותר ולמידע מדויק, אנו אוהבים לתת כדוגמא: דמיינו לכם חנות עם מדפים ריקים, כפי שזה יגרום לכם לעשות אחורה פנה כך גם באינטרנט רק ששם כנראה שהנזק יהיה בלתי הפיך והגולש וגוגל יבינו שהאתר שלכם לא רלוונטי, אז זה יפגרע גם בדירוג בגוגל וגם באמון של הגולש, לא נעים ולכן כדאי ורצוי להימנע מכך.

שירות לקוחות

מה התפקיד של מענה לטלפונים במסחר אלקטרוני?

בעוד שחלק ניכר מתקשורת המסחר האלקטרוני מתרחש באופן מקוון, מענה לטלפונים מספק קו ישיר ללקוחות שלכם. זו הזדמנות לטפל בחששות, לקבל משוב ולבנות אמון (אה…מישהו אמר אפסיילים?). ודאו שיש לכם צוות או מערכת ייעודיים לטיפול בפניות טלפוניות ביעילות.

שיווק וקידום מכירות מתמשכים

כיצד אוכל לשמור על המומנטום לאחר ההשקה הראשונית?

מאמצי שיווק מתמשכים, מקידום אתרים ועד קמפיינים בגוגל ובמדיה חברתית, השאירו את המותג שלכם באור הזרקורים עם שיווק מחדש GDN, גוגל שופינג למחפשי המוצרים ועוד. מבצעים והנחות קבועים יכולים למשוך לקוחות חדשים ולשמור על הקיימים. אתר חנות אינטרנט דורש התייחסות תמידית, חפשו תמיד מגמות ואסטרטגיות שיווקיות חדשות.

בין אם אתם מקימים חנות מסחר אלקטרוני חדשה או מנהלים חנות קיימת, המסע מלא באתגרים והזדמנויות. על ידי התמקדות באיכות, חווית לקוח ותחזוקה שוטפת, החנות הוירטואלית שלכם יכולה לשגשג בשוק המקוון התחרותי.

פנו אלינו לקבלת מידע
בניית חנות אינטרנטית
תהליך בניית חנות אינטרנטית

עד לפני עשור לערך אם הייתם שואלים אנשים לגבי רכישת מוצרים באינטרנט רבים מהם עדיין היו חוששים לעשות זאת. כיום מרבית האנשים מעדיפים לבצע רכישה

שירותי בניית אתרים
שירותי בניית אתרים

שירותי בניית אתרים – כדי להיות עסק עם אתר איכותי ומוכר לא מספיק רק להשקיע בבניית אתר מרשים ויפה. היום ישנה תחרות מאוד גדולה בכל

בניית אתרים
עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט
בניית אתרי וורדפרס

© כל הזכויות שמורות לחריף סוכנות קריאייטיב | בניית אתרים

פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?